e-Autoškola.cz

Největší server věnovaný autoškolám: 19,482 unikátních návštěvníků za měsíc červen. 134,293 od začátku roku 2008!

Autoškola bleeee

Reklama

Doporučujeme: Skvělé Provident půjčky vyřeší Vaše problémy. Vyzkoušejte také půjčky bez registru ihned, Zákoné pojištění vozidel . Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví. Společenské a deskové hry, PC hry a hračky.

Aktuálně vše z oblasti autoškol

Kurz pro neposlušné řidiče by mohly poskytnout i další firmy. Za polovic

27. 8. 2008 idnes.cz
Firmy, které v Česku nabízejí kurzy bezpečné jízdy, upozorňují, že by také uměly pro řidiče pořádat školení na odmazání trestných bodů za přestupky. Mají však smůlu. Ministerstvo dopravy sepsalo vyhlášku tak, že řidiči to mohou udělat pouze na polygonu v Mostě.

Kurz pro špatné řidiče označili za skandál

26. 8. 2008 idnes.cz
Měl to být způsob, který by umožnil chybujícím řidičům pochopit vlastní chyby a napravit se ještě předtím, než jim úřady vezmou na rok řidičský průkaz. Výslednou podobu kurzu, po jehož absolvování budou mít jeho účastníci o tři trestné body méně, však začínají kritizovat i poslanci, kteří pro zavedení školení zvedli ruku.

Řidiči se mohou přihlásit na kurz, který jim umaže body

25. 8. 2008 idnes.cz
Statisíce Čechů, kteří v uplynulých dvou letech porušili dopravní předpisy a chytili je přitom policisté, budou mít už za pár dní možnost nechat si rychleji umazat trestné body. Od září začne platit novela zákona, která umožní řidičům projít speciálním kurzem, po jehož absolvování jim úřady umažou tři trestné body z jejich konta.

Nová finta řidičů kamionů: zpátky do autoškoly

12. 8. 2008 idnes.cz
Profesionální šoféři objevili trik, jak levně a rychle znovu získat propadlé osvědčení. Takové návaly profesionálních šoférů už úředníci na oddělení řidičských průkazů plzeňského magistrátu dlouho nezažili. Když poprvé slyšeli od řidiče, který s kamionem několikrát objel zeměkouli, že se vzdává oprávnění pro jízdu s návěsem, tajil se jim údivem dech.

Motoškola: tohle vás v autoškole nenaučí

30. 7. 2008 idnes.cz
Myslíte si, že jste dobrý motorkář? Zkuste absolvovat výcvikový kurz na mosteckém polygonu a zjistíte, že zas tak dobře na tom být nemusíte.

Bodový systém SELHAL!

13. 12. 2007 automix.centrum.cz
Když vešel v platnost bodový systém, zákonodárci věřili, že se pozitivně podepíše na nepříliš lichotivých statistikách nehodovosti na našich silnicích. V prvních měsících se to dokonce dařilo, ale když účtujeme celý letošní rok, dostáváme se v počtu úmrtí na silnicích k ještě horší cifře, než tomu bylo loni, kdy se o bodech teprve mluvilo.

Učitel autoškoly: Ze spaní na brzdu nešlapu

17. 8. 2008 idnes.cz
Tisíckrát trpělivě vysvětloval, jak zařadit jedničku, mnohokrát někomu připomněl, že při odbočování zapomněl dát blikač. Učitel autoškoly Pavel Fanta už třiatřicet let usedá na místo spolujezdce, za tu dobu vychoval spoustu řidičů.

Švédsko: Chcete řidičák, musíte umět jezdit ekologicky

7. 12.. 2007 aktualne.centrum.cz
Zájemci o řidičský průkaz ve Švédsku budou muset v autoškolách kromě správného řízení a znalosti předpisů napříště prokázat také to, jestli řídí dostatečně ekologicky a z výfuku nevychází zbytečně mnoho exhalací.

Zimní autoškola: Jak zvládnout zledovatělou silnici

7. 12.. 2007 auto.idnes.cz
Zima vzbuzuje v mnohých řidičích hrůzu. Není divu, málokdo opravdu ví, co bude on a jeho auto v krizi dělat. Škola smyku vás naučí alespoň základní pravidla.

Řidič z hlavní nemá automaticky přednost

22. 11. 2007 aktualne.centrum.cz
Situace: Červené auto jede po hlavní silnici výrazně rychleji, než je povoleno. Modré auto přijíždí na křižovatku z vedlejší silnice. Auta se srazí. Správné řešení nehody? Za srážku nenese vinu modré auto, i když vjelo z vedlejší silnice do dráhy vozu na hlavní. Vinen je řidič červeného vozu. Porušil totiž dopravní předpisy.

Ztracené řidičské průkazy v Schengenském prostoru

5. 11. 2007 Asociace autoškol ČR
V souvislosti se vstupem České republiky do schengenského prostoru budou řidičské průkazy v pátrání odesílány prostřednictvím Centrálního registru řidičů také do Schengenského informačního systému (SIS). V praxi mohou nastat dva případy vyhlášení pátrání po řidičském průkazu, a to buď z důvodu ztráty, nebo odcizení. V současné době je vyhlášeno pátrání po cca 420.000 českých řidičských průkazech.

Za čtyři tisícovky půjde ročně umazat tři body

20. 10. 2007 novinky.cz
Řidiči, jimž v bodovém systému hrozí odnětí řidičského průkazu, si budou moci jednou ročně zaplatit jednodenní školení asi za čtyři tisíce korun ve středisku bezpečné jízdy. Po jeho absolvování se jim odepíší tři trestné body. Nebude se to ovšem vztahovat na přestupky, za něž je více než pět trestných bodů, například jízdu v opilosti.

Co je za volantem zakázáno?

12. 10. 2007 rozhlas.cz/motozurnal
Říká se, že co není zakázáno, je povoleno. Tedy alespoň u nás v Česku to platí na sto procent. Proto v zákoně kromě jasně daných dopravních předpisů, které bychom neměli porušovat, najdeme i slova "řidiči je zakázáno". Co vlastně? Samozřejmě je zakázáno především to nejnebezpečnější.

Jaký řidičský průkaz je třeba na motorku?

11. 8. 2007 auto.atlas.cz
S ohledem na záplavu dotazů týkajících se druhů řidičského oprávnění, které je vyžadováno k řízení motorek, mopedů, čtyřkolek apod., budou další řádky věnovány právě této problematice.

Jak bojovat s únavou za volantem

19. 6. 2007 auto.idnes.cz
Mikrospánek přichází jako blesk z čistého nebe a může mít tragické následky. Prázdninové cesty na dovolenou mohou být u řidičů, kteří nejsou na dlouhé šoférování zvyklí, velmi nebezpečné. Jak se únavě za volantem bránit? Zacvičte si, rádio nahlas ani otevřené okénko vám nepomůže. Spolujezdec by měl pomáhat s navigací, ne spát, spánek je stejně nakažlivý jako zívání.

Autoškola úsporné jízdy 6: klimatizace je žrout

15. 6. 2007 auto.idnes.cz
Vliv na spotřebu paliva a s tím související množství vypouštěných skleníkových plynů má také kvalita oleje, tlak v pneumatikách a využívání klimatizace nebo světel.

Autoškola iDNES.cz úsporné jízdy 5: harampádí nechte doma

1. 6. 2007 auto.idnes.cz
Další díl seriálu o ekonomickém a ekologickém řízení upozorňuje, že spotřeba roste se zatížením vozu, ale za větší žízní motoru mohou být třeba jen zástěrky za koly nebo střešní box.

Spočítejte si, kolik stojí provoz auta

28. 5. 2007 auto.idnes.cz
Uvažujete o koupi auta a váháte mezi novým a ojetým? Každé má své výhody – nové pocit jistoty, ojeté zase lepší cenu. Ale víte, kolik celkem bude stát jejich provoz? Které se vyplatí? Není výhodnější jezdit taxíkem?

Autoškola iDNES.cz úsporné jízdy 4: nejlepší trenér je počítač

25. 5. 2007 auto.idnes.cz
Přinášíme další díl naší autoškoly úsporné jízdy s odborníkem. Pravidlo č. 4 zní: Moderní technika v podobě palubního počítače dává řidiči možnost neustálého přehledu o spotřebě paliva. Je škoda této pomůcky nevyužít.

Autoškola úsporné jízdy 3.: předvídavý řidič jezdí za míň

18. 5. 2007 auto.idnes.cz
Ve třetí části seriálu úsporné jízdy nás šampion rallye naučí jezdit plynule. Nižší spotřeby dosáhnou ti, kteří dobře předvídají a snaží se nejezdit stylem brzda-plyn. Samozřejmě, pokud si to situace na silnici vyloženě nežádá.

Autoškola úsporné jízdy 2.: S rychlostí roste spotřeba

11. 5. 2007 auto.idnes.cz
Jak nejvíce spořit palivo radí v našem novém seriálu šampion rallye o nejnižší spotřebu paliva. V druhém dílu se naučíme jezdit plynule. Čím rychleji pojedeme, tím víc auto spotřebovává. Rozhodně ale nemusíme jezdit jako šneci.

Autoškola iDNES.cz úsporné jízdy: 1. Nevytáčejte motor

7. 5. 2007 auto.idnes.cz
Jak nejvíce spořit palivo, radí v našem novém seriálu šampion rallye o nejnižší spotřebu paliva. První rada zní: Motor nevytáčejte a řaďte co nejdřív. Sledujte pozorně s námi.

Testy pro autoškoly dodá ministerstvu dopravy AutoCont

26. 04. 2007 businessworld.cz
AutoCont CZ vytvořil a implementoval pro Ministerstvo dopravy ČR systém elektronických testů pro autoškoly. Projekt začal pod vedením Microsoftu, pak následovaly další etapy rozvoje realizované již společností Autocont.

Čeští řidiči se naučí jezdit úsporně

24. 4. 2007 auto.idnes.cz
I v běžném provozu za dodržování pravidel silničního provozu se lze dostat se spotřebou u benzínových motorů hluboko pod 4 litry, u naftových dokonce pod 3 litry," říká Josef Pálka, předseda Autoklubu Škoda. Právě takové řidiče s nohou lehkou jako pírko, chce vychovat kampaň "Hledáme řidiče třídy A", která odstartovala tento víkend.

28 hodin autoškoly (ne)stačí

19. 04. 2007 automix.cz
Loni to bylo přesně 35,17 % všech zájemců o řidičský průkaz, přičemž nejčastěji se propadalo z praktických jízd (43%), jen nepatrně menší problémy dělaly testy z pravidel silničního provozu (42%) a zbývající část (15%) neprospěla u zkoušky z konstrukce, tedy ovládání a údržby vozidel.

Čeští řidiči? Spodina Evropy, říká expert

15.3.2007 Aktuálně.cz
"Je to katastrofa! Dokonce i temperamentní Italové jsou na silnici ohleduplnější," tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz expert Jiří Patera.

Bojíte se autoškoly? Udělejte řidičák na vozy bez řazení

9. 2. 2007 auto.idnes.cz
Výuka ve voze s automatickou převodovkou je sice jednodušší, ale dražší. Řidičský průkaz pak platí jen pro auta s automatikou.

Autoškola bezpečné jízdy s mistrem rallye

8. 1. 2007 auto.idnes.cz
Jak jezdí v běžném provozu automobilový profesionál, špičkový závodník? Má nějaké finty, jak si poradit se záludnostmi českých silnic? Radí mistr ČR v rallye Václav Pech.

Zimní autoškola: Co dělat, když to venku klouže

14. 12. 2006 auto.idnes.cz
Velká část řidičů si o sobě myslí, že jsou zkušení a dokážou vozidlo vždy zvládnout. Ale je to tak i na nejnebezpečnějších povrchších, mezi něž patří namrzlá silnice, sníh či vozovka po prudkém dešti? Velmi nebezpečný je povrch silnice v prvních minutách deště, kdy se smíšením prachu a vody vytvoří mazlavé blátíčko, klouže například i mokré listí.

Zkoušky budou jednodušší

27. 06. 2006 motozurnal.centrum.cz
Autoškola Motožurnálu míří do Autoškoly. I tam dochází od 1. července k podstatným změnám, především ve skládání zkoušek, které se na jednu stranu zjednoduší, ale na druhou zkomplikují. Navíc se bude vybírat i speciální poplatek za závěrečnou zkoušku. Vzhledem k tomu, že pořád panovaly nejasnosti, jak to vlastně od poloviny roku bude vypadat, snažili se mnozí adepti absolvovat řidičský kurz ještě do konce června. Takže jak to v autoškolách vypadalo a bude vypadat?

Škola řízení: Jak přežít smyk na silnici

21. 2. 2006 auto.idnes.cz
V okamžiku, kdy se vůz na silnici dostane do smyku, netrénovaný řidič začne nesprávně brzdit a prudce otáčet volantem. Jak se v této situaci chovat, zjistíte ve škole smyku. Zvládnout auto i v krizových situacích není jednoduché. Dostatečně se to naučit je jen otázkou praxe. Ale ta většině řidičů chybí.

Přehled: Nejnebezpečnější místa českých dálnic

25. 5. 2006 auto.idnes.cz
Nejnebezpečnější místo českých dálnic je na trase Praha-Brno u Jesenice nedaleko hlavního města, loni se tam stalo 71 havárií. Přinášíme přehled míst, kde se na dálnicích často bourá.

Škola řízení: Jak přežít smyk na silnici

21. 2. 2006 auto.idnes.cz
V okamžiku, kdy se vůz na silnici dostane do smyku, netrénovaný řidič začne nesprávně brzdit a prudce otáčet volantem. Jak se v této situaci chovat, zjistíte ve škole smyku. Zvládnout auto i v krizových situacích není jednoduché. Dostatečně se to naučit je jen otázkou praxe. Ale ta většině řidičů chybí.

I když to klouže, není nutno bourat

26. 1. 2004 auto.idnes.cz
Řešení kritických situací je sice předepsané už v osnovách autoškol, ale málokde je dokážou nacvičovat. I když v České republice není moc rozvinutý systém vylepšování řidičských dovedností, přece jen existuje možnost, jak se naučit klouzat autem opravdu naostro a přitom kontrolovaně a bez rizika havárie. Tou možností jsou kurzy bezpečné jízdy.

Peugeot

Peugeot je značka druhé největší automobilky v Evropě Automobiles Peugeot založené koncem 19. století.

Automobily Peugeot jsou od roku 1929 pojmenovávány třemi (nebo čtyřmi) čisly s nulou uprostřed (první číslo označuje velikost auta, poslední pak model).

ostatní značky aut

Poznáte dopravní značku?

Dopravní značka

 

© e-autoskola.cz | kontakt | návštěvnost | reklama ne serveru | webdesign: Ošklivý sup

Zac Efron | Miley Cyrus | Cestujeme letadlem | ICQ | Katalog odkazu | Chorvatsko | Norsko | Španělsko | Emil Hácha | doučování matematiky | Webcams.cz | SMS služba | Hodinky budoucnosti!

TOPlist